Geografické předpeklí studijních materiálů

Páteří stránky Zeměpisec.cz jsou bezesporu studijní materiály, které jsem tu a tam sepisovala během studia. Majoritu návštěv tvoří studentstvo, které hledá zejména před zkouškami každou drobnost připravující je na inferno nachystané zkoušejícími. Mluvit tak o předpeklí je zcela na místě. Alespoň je však zdarma a bez reklam. Hurá? Doplňkem je pak blog, kde sporadicky přispívám s nějakou tou geografickou zajímavostí.


Míša Vojtěchovská - autorka projektu Zeměpisec.cz

O autorce projektu Zeměpisec.cz

Ahoj! Míša Vojtěchovská jméno mé. Studium geografie a geoinformatiky mě přivedlo do řady zajímavých situací. Nemluvím teď o pocitu zoufalství a existenční tísni během zkouškového, to ne! Mluvím například o skvělé zkušenosti na stáži ČHMÚ, kdy jsem si třeba zkoušela měřit průtoky řek. Nebo když jsme na Erasmu v Norsku prováděli měření na ledovci. Hezky s lany, mačkami. Krom toho jsem si ale vytvořila pomocí GIS pěknou řádku map a prostorových analýz, což mě přivedlo k vývoji webů.


Blog s geografickými zajímavostmi

Vidíte zjevení pouze posledních tří článků. Klikněte pro zobrazení všech článků na blogu.


Studijní materiály zdarma


Studijní materiály biogeografie

Biogeografie

Studijní materiály biogeografie se zabývají studiem rozšíření organismů v prostoru a čase. Mezi hlavní lákadla patří biologické invaze, teorie ostrovní biogeografie aj.

Začtěte se

Studijní materiály hydrologie

Hydrologie

Studijní materiály o vodě, bouřlivé i klidné. O povodních, řekách, ale také světovém oceánu či podzemní vodě.

Začtěte se

Studijní materiály Ekologie a ŽP

Ekologie a životní prostředí

Zápisky o vztazích organismů k okolí a k sobě navzájem. Zaměření na životní prostředí České republiky a jeho historický vývoj.

Začtěte se

V záloze číhá více zápisků z geografických a příbuzných oblastí. Klikněte pro zobrazení všech studijních materiálů.