Studijní materiály geografie, GIS a další

Studujte online a zdarma!

Studijní materiály na webu mají své jisté klady. Jsou dostupné online odkudkoliv, pokud máte přístup k internetu. A dále jsou všechny zápisky a poznámky zdarma. Jsou sestaveny však mnou a ač se snažím, nemohu garantovat úplnost či 100% správnost.

(múžete mě ale třeba podpořit lajkem na Fejsbůku, kdyby se vám chtělo)

studijní materiály on-line, clipart ikony knížky v zelené, černé a červené

Poznámky a výpisky doprovozené obrázky

Na webu jsem pro vás připravil zápisky a výpisky, které byly pořízeny zejména při mém studiu na Masarykově univerzitě v Brně. Ty byly poté upraveny do elektronické formy a v mnoha případech doprovozeny i nově vytvořenými obrázky. Snad vám pomohou při studiu!

Abecední seznam studijních materiálů

Co je geografie?

Geografie (či zeměpis) hledala hlavně v minulosti odpovědi na otázky co a kde leží. S koncem velkých zámořských objevů a zmizením bílých míst na mapě se postupně zaměřila na další, sofistikovanější otázky. Proč to tam leží, jak to ovlivňuje okolí a životy lidí, co se s tím dá dělat?

S mrzutým úšklebkem je třeba ale dodat, že posun ve vědní disciplíně mnozí učitelé zeměpisu ještě nezaznamenali. Drtí tak své oběti haldou informací o hlavních městech, mlátí jim slepé mapy o hlavy a to zajímavé jim neukáží.